Posted on Dodaj komentarz

Pierwszy fotelik samochodowy – który wybrać ?

Każdy z rodziców wcześniej czy później staje przed wyborem wyprawki dla swojego dziecka. O ile wybór ubranek i pierwszych akcesoriów nie wymaga od nas specjalnej wiedzy to przy zakupie wózka i fotelika zdecydowanie polegamy na wiedzy fachowca – sprzedawcy sklepowego i doświadczeniu innych rodziców, przetrzepując fora internetowe i podpytując znajomych.

Duża część odwiedzających nas par kompletnie nie wie, czego poszukują i takich klientów bardzo lubimy, ponieważ nie są oni mentalnie związani z żadnym z “cudownych” modeli znalezionych w Internecie i po zadaniu kilku kluczowych pytań jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze opcje 🙂
(Jeżeli sprzedawca mówi Wam, że dany wózek jest super o nic nie pytając to uciekajcie 😛 )

Następna spora część rodziców odwiedza Nas mając już “coś na oku”. Niektórzy nawet mają przy sobie listę pytań, na które skrupulatnie odpowiadamy. Wtedy porównujemy pierwszy wybór z innymi modelami, omawiamy wszystkie “za” i “przeciw”.

Są też tacy, którzy mimo rad, ukierunkowani są już na konkretny typ i nie przekona ich absolutnie żaden argument. Wtedy zwyczajnie “Klient – Nasz Pan” i za zadowolenie związane z użytkowaniem wózka nie odpowiadamy.

I choć przy wyborze wózka możecie Państwo pokierować się gustami, modą, czy fajnym logo, bo to przecież wózek klasy PREMIUM, to przy foteliku samochodowym nie powinno interesować Was nic prócz wygody mamy i dziecka, a także najważniejszego czyli BEZPIECZEŃSTWA dziecka.

A więc który fotelik wybrać?

Po pierwsze, drodzy rodzice zacznijcie od wyboru specjalistycznego sklepu, gdzie ktoś kompetentny pomoże Wam ten fotelik dobrać. W sieciówkach, gdzie personel ciągle się zmienia, a asortyment obejmuje mnóstwo produktów mało prawdopodobne, że sprzedawca zna się na wszystkim i obsłuży Was na najwyższym możliwym poziomie.

Druga sprawa. To w ogóle udajcie się do takiego sklepu i nie kupujcie fotelików przez Internet. Po przeczytaniu kilku stron internetowych i sprawdzeniu wyssanych z palca rankingów nie jesteście na tyle oczytani, aby brać na siebie taką odpowiedzialność. Mam wrażenie, że nie wszyscy mają świadomość, że mówimy tu o bezpieczeństwie dziecka, o produkcie, który w skrajnych przypadkach (a jest ich coraz więcej) decyduje o jego życiu.

Po trzecie. Tutaj określenie “znana firma” nie do końca obowiązuje. Bo ta “znana firma” ma w swojej ofercie fotele lepsze i gorsze. Fotelików na rynku jest bardzo dużo. Są foteliki z testami oraz bez. Możecie mieć pewność, że dobrego fotelika nie kupicie w markecie. Co więcej żaden fotelik, nawet ten z najwyższej półki nie uchroni waszego dziecka, jeśli nie będzie pasował do Waszego samochodu, jeśli będzie źle zamontowany, bądź pasy nie będą odpowiednio ściśnięte. I dlatego właśnie należy kupować foteliki w specjalistycznych sklepach, gdzie otrzymacie dobry fotelik, dopasowany do auta i do dziecka (mowa o wyższych przedziałach wagowych), pełną gwarancję, instruktaż i pomoc w razie potrzeby.
Czy dla tych 50 zł mniej warto kupić fotelik w Internecie ?
Decyzję pozostawiam Wam – Drodzy Rodzice.

Podsumowując, to który fotelik będzie najlepszy?
Przede wszystkim ten, który będzie pasował do Waszego auta.
Należy także zwrócić uwagę na wkładki, które zapewnią dziecku odpowiednią pozycję w podróży.
Ważne jest czy zakupujecie fotelik z bazą Isofix czy bez. W naszej ofercie znajdziecie tylko dobre foteliki, a do tego profesjonalne doradztwo, ludzkie podejście i pomoc posprzedażową.
Z całego serca polecić możemy fotelik, który użytkowaliśmy z naszymi dziećmi – Avionaut Pixel.
Na rynku jest już jego ulepszona wersja – Avionaut Pixel Pro, ale jest wiele innych godnych polecenia foteli np. od marek Cybex czy Britax.

Decydując się na zakup w naszym sklepie otrzymacie nie tylko produkt, ale przede wszystkim bezcenną dawkę wiedzy, która posłuży Wam w codziennej podróży oraz objaśni jak podejść do zmiany fotelików wraz z dorastaniem Waszego dziecka <3


Zestaw BABY-SAFE iSENSE

Cybex Cloud Z I-Size Plus
Avionaut Pixel Pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *